Nedir?

Yeni Başlayanlar için 12 Borsa Kitabı Tavsiyesi

Borsa içerisinde işlem gerçekleştirmek ve kazanan yatırımcı konumuna gelmek için, Borsa’nın bazı temel yapı taşları bilinmelidir. Ancak bunların bilinmesi de yeterli olmamaktadır. Yatırımcıların ya da yatırımcı olmak isteyen kişilerin, dünyada olan olayları ve bu olayların para piyasalarına yapabilecekleri etkileri tahlil edebiliyor olmaları gerekmektedir. Borsa’ya yeni başlayan kişiler için okunabilecek kitaplar da bulunmaktadır.

Yalancının Pokeri

Yalancının Pokeri isimli kitap, 1980’li yıllarda yükselişe geçen Wall Street piyasalarını anlatıyor. Michael Lewis tarafından yazılan kitap, pek çok gerçek deneyimi de içinde bulunduruyor.

Piyasayı Alt Üst Eden Küçük Kitap

Joel Greenblatt tarafından yazılmış olan Piyasayo Alt Üst Eden Küçük Kitap, Borsa’da yatırım yapmanın temellerini ve işin en sade haliyle matematiğini, herkesin anlayabileceği şekilde sunuyor.

Borsada Rastgele Seyir

Borsa’da yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen Borsada Rastgele Seyir kitabı, bu piyasa içine girerek yatırım yapmak ve portföy oluşturmak isteyen herkese öğretmenlik yapıyor. Burton Malkiel tarafından yazılan bu kitap Borsa’nın temel ilkelerini anlatıyor.

Akıllı Yatırımcı

Benjamin Graham tarafından yazılan Akıllı Yatırımcı kitabı, tüm zamanların en iyi yatırımcılık kaynağı olarak gösteriliyor.

Borsayı Yenmek

Borsa’nın ve burada kazançlı olmanın herhangi bir matematiği olmadığını savunan yazar Peter Lynch tarafından yazılan Borsayı Yenmek, yazarın ekonomi ve Borsa alanındaki çıkarımlarını yalın bir dille aktarıyor.

Buffett: Bir Amerikan Kapitalistinin Yükselişi

Roger Lowenstein tarafından yazılan Buffett: Bir Amerikan Kapitalistinin Yükselişi kitabı, ünlü Amerikalı Borsa yatırımcısı Buffett’in tecrübelerini ve hayatını aktarıyor.

Borsa Sihirbazları

Jack D. Schwager tarafından kaleme alınan bu kitap, yazıldığı dönemde kendi ulusal ekonomilerinde ve dünya ekonomisinde adını duyuran yatırımcıların hayatlarını içeriyor. Borsa Sihirbazları isimli kitapta, yatırımcılarla yapılan gerçek röportajlar yer alıyor.

Bir Borsa Spekülatörünün Anıları

Edvin Lefevre tarafından 1923 yılında yazılan Bir Borsa Spekülatörünün Anıları, en çok başvurulan ve en saygın yere sahip kitaplar arasında yer alıyor.

Borsa’da Tek Başına

Bir başka Peter Lynch kitabı ile yine Borsa’nın mantığını anlamaya çalışıyoruz. Borsa’da Tek Başına kitabı, ilk kez yatırım yapacak olan okuyucular için oldukça iyi bir seçim olacak.

Sıradan Hisseler Sıradışı Kârlar

Philip A. Fisher tarafından yazılan Sıradan Hisseler Sıradışı Kârlar kitabı, temel bilgiler içerdiği gibi, daha da ileride bulunan yatırımcıları da hedef alıyor.

Warren Buffett Tarzı

Ünlü yatırımcı Buffett’in başarısını anlatan bir başka kitap da Warren Buffett Tarzı. Robert G. Hagstrom Jr. Tarafından yazılan bu kitap, milyonlarca dolarlık servetin arkasında yatan zekayı anlatıyor.

Kazanmayı Öğren

Yine Peter Lynch, yine bir Borsa kitabı. Kazanmayı Öğren isimli kitap bizlere kısa yoldan nasıl Borsa’da kazanabileceğimizi anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir