Nedir?

Borsa İle Kısa Vadede Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Borsa ile kısa vadede kazanmanın yolları, hisse senedi gibi ani fiyat dalgalanmaları yaşayan yatırım enstrümanlarının tercih edilmesidir. Borsa ile kısa vadede kazanmanın yollarına bakıldığında; o anki fiyatlar üzerinden pozisyon açılması ve trendde olumsuz bir gidişat olduğunda pozisyonun kapatılması gerekmektedir.

Borsa İle Kısa Vadede Kazanmanın Yolları Hangi Yatırım Araçlarından Geçer?

Kısa vadeli yatırım araçları arasında en fazla tercih edilen hisse senetleridir. Yüksek risk içeren ve gün içerisinde fiyatları dalgalanan bir yatırım aracı olduğu için yatırımcılara kısa vadede yüksek kazanç sağlayabilmektedir. Hisse senetleri ve dövizler haricindeki yatırım araçlarının kısa vadeli yatırım aracı olarak tercih edilmesi tavsiye edilmemektedir.

Borsada Kısa Vadede Yatırımın Kapsamı Nedir?

Kısa vadeli yatırımların süresi, maksimum 1 senedir. Borsa ile kısa vadede kazanmanın yollarını uygulayan yatırımcılar için 1 sene dahi oldukça uzun bir süre olmaktadır. Kısa soluklu alım satımlar yapılarak önceden planlanmayan ancak anlık fiyat değişimlerine göre stratejisi oluşturulmuş olan pozisyonlar açılarak yapılan yatırımlardır.

Borsa İle Kısa Vadede Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Borsada kısa vadeli yatırımlar için önemli noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Borsa ile ilgili eksik herhangi bir bilgisi kalmadığından emin olduktan sonra yatırım yapmaya başlaması gerekmektedir. Yatırımcı önce piyasayı tanımalı ve sonrasında işlemlerin püf noktalarını öğrenmelidir. Anlık fiyat değişimleri karşısında ne yapması gerektiğini bilmelidir.
  • Kısa vadede kazanç elde etmek isteyen yatırımcıların aynı anda birden fazla yatırım enstrümanına odaklanmaları gerekmektedir. Gün içerisinde maksimum 10 adet hisse senedine odaklanarak alım satım emirlerini kaydedebilmektedir. Bu doğrultuda takip edilen her yatırım aracı için yapılan analizler gözden geçirilmelidir.
  • Yatırımcıların yatırım araçlarının zirve noktalarından uzak durmaları gerekmektedir. Alım yaparken uygulanan kademelerden satış yapılmasına ve açılan pozisyonların da zaman kaybetmeden kapatılmasına özen gösterilmelidir. Yükselen bir hisse senedi için geri çekilmelerde alım yapılırken düşüş devam etmeye başladığında satış yapılmalıdır.
  • Küçük lot sık işlem stratejisi göz önüne alınarak işlemler yapılmalıdır. Hangi seviyeden işlemlere giriş çıkış yapılacağı kararının yapılan analizler sonrasında verilmesi gerekmektedir.
  • Borsa çoğunlukla uzun vadede kazanç sağlamak isteyenler için daha uygun bir platform olduğundan, kısa vadede kazanç elde etmek isteyenler Forex alternatifini de düşünmelidirler.
  • Ciddi miktarda yatırım yaparak borsa ile kısa vadede kazanmanın yollarını arayan yatırımcıların fiyatlardaki küçük değişimleri dahi öngörebilmeleri gerekmektedir. Bu nedenle yapılan analizleri göz ardı etmeden stratejilerini belirlemelidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir