Nedir?

2021 Dolar Yükselir mi Düşer mi?

Doların yükselmesi ve düşmesi finans analizlerine bağlı olarak belirlenmektedir. Amerika’nın güncel ve siyasal politikalarının yanı sıra aynı zamanda faiz oranları da dolar piyasası üzerinde etkili olmaktadır. Dolar yükselir mi düşer mi sorusuna cevap olarak uzun vadede bir düşüş olacağını söyleyen tahminler bulunmaktadır.

Doların düşüşüne dair oluşturulan teori öncelikli olarak Koronavirüs aşılarının global çapta kullanılmasına bağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Amerika’nın siyasi olaylarına bakılarak piyasa içerisinde güven endişesi oluşması da doların düşüşüne neden olabilmektedir.

Bazı finans analistleri ise dolar piyasasının güncel durumdan daha aşağı düşmeyeceğini beyan etmektedir. Her ikisi de net bir cevap olmamakla birlikte piyasaların güncel hareketliliklerini takip ederek dolara dair yatırımlar yapılabilmektedir.

Dolar Ne Zaman Düşer?

Doların düşme zamanı küresel salgın krizinin son bulması ile olacağı düşünülmektedir. Küresel bir kriz haline gelen pandemi nedeniyle paraların gerçek değerleri ön görülemediği için öncelikle bu krizin son bulması beklenmelidir.

Aşı uygulamalarının başlaması ile birlikte pek çok ülke kendi iç piyasalarında rahatlama yaşayacakları için küresel piyasaların da bu kriz durumlarından etkileneceği ön görülebilmektedir.

Dolar yükselir mi düşer mi sorusunun cevabı olarak doların düşeceği fikrini kabul edenler için belirlenen bu varsayım aynı zamanda Amerika’da yaşanan kongre baskınıyla da güçlenmiş olduğundan, piyasalarda sert düşüşler yaşanmıştır.

Dolar Ne Zaman Alınır?

Dolar alma zamanı piyasa içerisindeki hareketliliğe bakılarak doların düşüş gösterdiği anlar olarak bilinmektedir. Düşük kurlardan alınan dolarlar, piyasanın yükselmesi ile kar oranları üzerinden satılabilmektedir.

Dolar almak isteyenlerin yalnızca finansal piyasaları değil aynı zamanda siyasi gündemleri de takip etmeleri gerekmektedir. Bu nedenle alış ve satış süreçlerinde piyasa takipleri gerekli olmaktadır.

Güncel Dolar Kurları

Güncel dolar kurları değişkenlik göstermekle birlikte son dönemlerde 7,38 TL civarlarında seyretmektedir. Bu eşiği aşmayan doların ilerleyen günlerde nasıl bir hareketlilik içerisinde olacağı net bilinmemekle beraber farklı varsayımlar bulunmaktadır.

Dolar yükselir mi düşer mi diyenler için öncelikle piyasaların incelenmesi önerilmektedir. İncelemelerin sonucunda analistlerin sunmuş olduğu veriler de göz önünde bulundurularak dolar yatırımı yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir